İç Mimarların Tavsiyelerine İhtiyacınız Var Mı?

Yeni satın aldığınız eviniz için planlar yapmakla meşgulsünüz. İnternette dekorasyon hakkında araştırma yapmak için zamanınızı harcıyorsunuz ve en yeni trendlerle ilgili kendinizi güncel tutuyorsunuz. 

Kimi zaman mükemmel bir yemek pişirmek için internette saatlerce sörf yapıyoruz ve bir uzman tavsiyesi alıyoruz. Örneğin; annemizden öğrendiğimiz yemek tariflerini ezbere bilsek bile, bir uzman tavsiyesine ihtiyaç duyabiliyoruz çünkü uzmanların tavsiyesiyle her şeye daha kolay karar vereceğimize inanıyoruz.

Mükemmel bir yemek yapmak ne kadar önemli olsa da, mükemmel bir mutfak kurmak çok daha önemlidir. Yemeği yakarsanız tekrar pişirebilirsiniz ancak, evinizi kurarken aynı durumu tekrar yaşama lüksüne sahip değilsiniz çünkü bu alandaki yatırımın değeri oldukça yüksektir.

Mutfağınızda görmek isteyeceğiniz döşeme ve fayans çeşitleri hakkında çok şey biliyor olabilirsiniz ancak, dekorasyon konusunda tecrübeli bir iç mimar, evinizi tasarlamak için uygun bir plan hazırlamaya yardımcı olacaktır.

İç mimar, evde kullanılacak kiremit ve taşların doğru renk ve dokuları konusunda sizi bilgilendirebilir. Işık kaynağını, döşemenin ve diğer aksesuarların görünüşünü veya temasını görecek, size en iyi seçenekleri sunacaktır.

Elbette, uzman tavsiyesi ücretsiz alınamıyor. İşte tam da bu nedenle, iç mimarın dahil olduğu maliyeti hesaba katmanız ve buna göre tasarruf etmeye başlamanız gerekir. Tasarruflarınız makul bir şekilde parçalara bölünmeli, bir kısmı satın almak için harcanmalı, diğer kısmı ev geliştirme amacıyla kullanılmalıdır.

Siz de Yorum Yapabilirsiniz