Yorumlar

  1. Merhabalar ben sosyal bir sitedeki sıfır konutu mu bir yıl önce kira ya verdim bir aylık depozito aldım sözleşmemiz de site aidatı kiracı ya ait iki bin ₺ site yönetimi ne borcu var ben tekrar sözleşme yenileme tarihi n de bir aylık depozito daha almak istiyorum uygun olur mu?

    1. Merhaba Alper Bey, blogumuzda satın alma, kiralama, satıcı ve alıcı hakları ile ilgili dönem dönem makaleler yayınlıyoruz. Fakat bu gibi hukuki süreç gerektiren durumlarla alakalı Türkiye Barolar Birliği Yönetmeliklerine göre yorum ve yönlendirme yapamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  2. Merhabalar .2016yılında bir firmaya ofisi 5yillik kira kontratı ile verdim . 5000tl depozito aldım.3cu yılında yani 4ay önce firma bu şehirdeki şubesini kapattı kirayı yıllık ödediği için sorun yoktu .piyasaların bozulması ile kiraya veremedik.plaza aydatlari ve kiraya tutulma sürecine kadar ayrıca kiracının ödediği kiranın daha altında kiraya vereceğim görünmekte . kiracının kontratdan 2yil önce çıkması ndan kaynaklı kira artisim ve bu dönem giderleri karşılaması gerekmez mi depozito dan kesmelimiyim . saygılar

    1. Merhaba, blogumuzda satın alma, kiralama, satıcı ve alıcı hakları ile ilgili dönem dönem makaleler yayınlıyoruz. Fakat bu gibi hukuki süreç gerektiren durumlarla alakalı Türkiye Barolar Birliği Yönetmeliklerine göre yorum ve yönlendirme yapamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Siz de Yorum Yapabilirsiniz