Verimli Çalışma Odaları İçin Ufak Tüyolar

Ferah ve düzenli bir çalışma odasına mı ihtiyacınız var? Sonunda o çok istediğiniz çalışma odanıza kavuşmanıza yardımcı olması için bir kaç küçük tüyomuz var.

Açık Renkli Duvarlar

Öncelikle duvar rengi seçiminizi açık ve ferah renklerden yana kullanın. Böylece çalışma odanıza girdiğinizde içinizi rahatlatacak ve sizi sıkmayacaktır. Beyaz, krem veya mavi gibi sizin dikkatinizi toparlamanıza yarımcı olacak sizi dinç tutacak renkler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Doğal Işık Kullanın

Aydınlanma içinse olabildiğince doğal ışıktan faydalanmanız sizin için daha verimli olcaktır. Doğal ışıktan yararlanamadığınız durumlarda tavan lambasının yanı sıra çalışma alanınızı aydınlatacak bir masa lambası sizin için kullanışlı olacaktır. Ayrıca ampullerinizi doğal ışık veren tasarruflu ampullerden kullanmanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Sade ve Refah

Masanızı ve etrafını mümkün olduğunca sade ve az eşyalı tutmaya çalışın. Ancak sizi çalışma molalarınızda eğlendirecek ve dinlendirecek detayları da odanızda bulundurun. Eşyalarınızı siz çalışırken rahat ettirecek olan mobilyalardan seçmeye özen gösterin. Masanızı mümkün olabildiğince geniş tutumaya çalışmalısınız, bu sayede bilgisayarınızı, çalışma kağıtlarınızı ve diğer eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Küçük süsle ve işinizle ilgili bir iki detayla çalışma masanızı ve odanızı renklendirebilirsiniz. Böylelikle çalışma motivasyonunuzu da arttırabilirsiniz.

Doğru Perde

Ferah bir alan yaratmak için açık renk perdeler sizin için daha doğru bir seçenek olacaktır. Fakat karanlığı seven ve loş ortamlarda daha rahat düşünebiliyorsanız koyu renk perdeler sizin için daha doğru bir tercih olabilir. İkisi arasında kararsız kalıyorsanız eğer açık renk bir perdenin yanına seçeceğiniz koyu renk fonlar sizin kurtarıcınız olabilir.

İdeal Sıcaklık

Çalışma odanızı daima ideal sıcaklıkta tutun. Çalışmanıza engel olacak soğukluktan kendinizi koruyun. Uykunuz getirecek sıcaklıklardan da odanızı uzak tutun ve sık sık havalandırın. Odanızın sizi rahat ve zinde tutacak bir sıcaklıkta olduğundan emin olun.

Ufak Detaylar

Eğer geniş bir çalışma odanız varsa hoş bir kütüphane odanıza güzellik katacaktır. Fakat çok fazla alana sahip değilseniz duvara tutturmalı açık raflar, duvarda delikli ya da mantar panolar ile kendinize alan yaratabilirsiniz. Ayrıca açık raflar kullanmanız, kapalı dolaplar kullanmanızdan daha ferah bir görüntü oluşturacaktır. Çalışma odanızda bulunduracağınız çiçek ya da bitki alanın daha şık ve havadar görünmesini sağlayacaktır.

Siz de Yorum Yapabilirsiniz