Hangisi Sizin İçin Daha Önemli; Ev mi? Yaşam Alanı mı?

Hangisi sizin için daha önemli; ev mi yoksa yaşam alanı mı?

Her ne kadar evler, içinde barınabileceğiniz bir alan sunsa da, hayal ettiğiniz ve ihtiyacınız olan yaşam alanını sunma konusunda kimi zaman yetersiz kalıyor. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için evinizin ihtiyacınız olan niteliklerde bir ortam sunması gerekir. Evler, zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz yerlerdir. Bu nedenle fiziksel ve duygusal sağlığınızı desteklemelidir.

Yaşam alanı nedir?

Doğru mahalleyi seçmek, kişilerin yaşamında verdiği en önemli kararlardan biridir çünkü evler sadece finansal bir yatırım değil aynı zamanda gelecek yatırımıdır.

Yaşam alanı ne anlama geliyor?

Yaşam alanı, günlük hayat kalitesini iyileştirmeye yardımcı olan bir veya daha fazla özelliğe sahip evlerdir. Sizin için doğru ev, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan ve bütçenizin parametreleri dahilindeki evlerdir. Örneğin, her akşam yemeğinin ardından yürüyüşe çıkmayı seviyorsanız, yürünebilirliği olmayan bir mahalleye taşınmak muhtemelen bir süre sonra sizi olumsuz yönde etkilemeye başlayacaktır.

Doğru yaşam alanını bulmak kişileri nasıl etkiler? Özellikleri nelerdir?

Sizin için doğru evler, zihninizi sakinleştirmenize, eğlenceli zaman geçirmenize ve huzur dolu anlar yaratmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, sizi güçlendirecek ve enerji katacak, hayat kalitenizde pozitif bir fark yaratmanıza yardımcı olacaktır. 

Bir evin sahip olduğu özelliklerin onu yaşam alanı yapan şey olduğunu ve bunların her zaman pahalı olmadığını unutmayın. Küçük bir kır evi 200.000 lira olsa bile, bir yaşam alanı mülkü olarak nitelendirilir, çünkü sakinlerinin yetiştirdikleri çeşitli sebzelerle yapılmış sağlıklı yemekleri paylaştığı eşsiz bir topluluk içindedir.

Uygun fiyatlı bir yaşam alanının başka bir örneği de, tarihi şehir merkezindeki bir stüdyo daire olabilir. Geniş kaldırımlar ve büyüleyici dükkanlarla dolu, gezilebilen bir ana caddeye yakın bir stüdyo daire… Günlük yaşamı etkileyecek ve iyileştirecek sıra dışı olanaklara sahip olması, onu bir yaşam alanı özelliği yapan şeydir.

Bununla birlikte, bazı yaşam alanı özellikleri lüks olabilir. Örneğin; bir bağ veya ön bahçe, deniz kıyısı, organik hobi çiftliği, atlar için ahırlar ve parkurlar gibi. Bütçenizin parametreleri dahilinde ihtiyacınıza göre lüks standartlarınızı belirleyebilirsiniz.

Siz de Yorum Yapabilirsiniz