Bir Evdeki Yapısal Hataları Belirlemenin 6 Yolu

Binalardaki yapısal kusurlar genellikle yanlış yapılanma ve kötü dizaynın bir sonucudur. Duvarlarda ve zeminlerde çatlaklar, su sızıntısı, sıvası dökük duvarlar mülkünüzün değerini olumsuz yönde etkileyebilecek yapısal sorunlardan bazılarıdır. Bu nedenle, konuyu erken bir aşamada ele almak için düzenli olarak ev incelemesi yapılması şarttır.

Evinizdeki yapısal hataları tespit etmek için kullanışlı bir kontrol listesini sizinle paylaşıyoruz çünkü güçlü bir ev güvenli bir evdir.

Zayıf temel: Temel her evin köküdür. Bir evi yapısal olarak sağlam kılan, temel çerçevenin ve çatının yapısıdır. Bir binanın zayıf bir temele sahip olup olmadığı; pencereleri ve kapıları kapatamazsanız, temelde yetersiz drenaj varsa, beton çöküyor veya dökülüyorsa, yırtıklar veya boşluklar varsa rahatlıkla tespit edilebilir.

Duvarlardaki çatlaklar: Nem ve sıcaklıktaki değişiklikler sık ​​sık genleşerek betonun büzülmesine ve çatlaklara neden olur. Bazı küçük çatlaklar statik, tespit edilemez ve zararsızdır. Ancak, çizgilerin belli bir süre boyunca genişlemeye devam etmesi ve vakfa zarar vermesi endişe kaynağı olabilir. Odalarda oluşan derin ve ciddi çatlaklar, uzman bir kişinin müdahalesine ihtiyaç duyulabilecek önemli bir yapısal problemdir.

Hatalı su tesisatı: Tesisat sistemindeki arızalar genellikle eski veya uyumsuz boru malzemelerinin yanı sıra atık hatlarından kaynaklanmaktadır. Armatürlerin yanlış yerleştirilmesi tıkanmış drenajlara, duş kabı sızıntılarına ya da tuvalet sızıntılarına neden olabilir. Bunlar aynı zamanda küf oluşmasına neden olur. Bu ve buna benzer sorunlarla karşılaşırsanız, bir mühendisten nem ölçer kullanarak su sızıntılarını değerlendirmesini istemeniz gerekir.

Uygun olmayan elektrik tesisatı: Bir evde uygun olmayan elektrik tesisatı çoğu zaman yetersiz güç, aşırı yük koruması eksikliği ve oldukça tehlikeli kablolama bağlantılarına neden olur. Yanmış kabloları, aşırı sigortalı devreleri vb. durumları taramak için denetim yapabilen bir mühendisi kiralayabilirsiniz.

Fonksiyonel olmayan ısıtma ve iklimlendirme sistemleri: Bir binadaki iklimlendirme ve ısıtma sistemlerinde oluşan hatalar yetersiz soğutma veya ısıtma anlamına gelir.

Siz de Yorum Yapabilirsiniz