2020’nin Pantone Rengi Klasik Mavinin Dekorasyonda Kullanımı

2020 Pantone rengi, klasik mavi (classic blue) olarak belirlendi! Bu yıl modadan makyaja, ev dekorasyonundan tekstil ürünlerine kadar sıklıkla göreceğimiz klasik maviyi yaşam alanlarımızda nasıl kullanabileceğimize dair ipuçlarını sizler için derledik. 😊

Duvarlarda Mavi Renk Seçimi

Gökyüzü ve deniz gibi sonsuz güzelliklerin rengi mavi, 2020’de dekorasyonların vazgeçilmez rengi olmaya hazırlanıyor. Sakinleştirici bir etki taşıyan klasik maviyi, yaşam alanlarınıza serinletici, konsantrasyon artırıcı veya uyarıcı bir etki katmak için uygulayabilirsiniz. Hareketli tasarımlar sunan duvar kâğıtları, evinize enerjik bir atmosfer katabilir. Tüm duvarlara uygulandığı takdirde alanda karışık bir görünüme neden olabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle tek bir duvar seçip uygulamanızı öneriyoruz. Ayrıca mavi ve beyazın mükemmel bir uyum yakaladıkları açık! Bu renk kombinasyonunun yanı sıra açık gri, hardal rengi, pastel pembe ve açık yeşil yardımıyla da hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Peluş Yastıklar

Salonların vazgeçilmezi olan peluş yastık tercihini klasik mavi renginden yana kullanabilirsiniz. Özellikle pastel tonlarında oturma grubuna sahip olanların kolaylıkla uyum yakalayabileceği bu yastıklar, 2020’nin trend rengini küçük dokunuşlarla salonlarınızda kullanmanıza imkan tanıyacak.

Dekoratif Objeler

Ufak detaylar evinizin havasını değiştirir. Dekoratif objeler veya mumlarla 2020’nin trend rengini ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Küçük bütçelerle dekorasyonunuzda kullanacağınız objeler ile yılın rengini evinize taşıyabilirsiniz. Özellikle yaratacağınız bu enerji ile meditasyon ortamı oluşturabilir, klasik mavinin huzur ve dinginlik veren yapısını evinizde kullanacağınız küçük ayrıntılar ile ortaya çıkartabilirsiniz.

Halılar

Yılın rengini halılarınızda kullanmak isterseniz indigo halılar doğru bir seçenek olacaktır. İndigo halılar ortama daha enerjik ve samimi bir hava katacaktır. Böylece evinizin dekorasyonu modaya ayak uyduracaktır.

Koltuk Seçimi

Oturma odanızı yeniden düzenlemek istiyorsanız koltuk takımı seçiminde 2020’nin trend rengi maviyi kullanabilirsiniz. Berjer ya da kırlent seçiminizde de turuncuyu veya sarıyı tercih edebilirsiniz. Turuncu veya sarı, mavi ile bir araya geldiğinde hem enerjik hem de stresten arınmanızı sağlayacak bir ortam oluşturur.

Fon Perde Seçiminizde Maviyi Deneyin

Oturma odalarında, yatak odalarında ve çocuk odalarında kullanabileceğiniz fon perdelerinizi değiştirmenin zamanı geldiyse, tercihiniz klasik mavi olabilir. Tüm dekorasyonla uyum içinde kullanabileceğiniz klasik mavi perdeler evinizin havasını değiştirebilir. Fon perde kullanmayı sevmiyorsanız tül seçimide mavi detaylara sahip tüllerle modayı yakalayabilirsiniz.

Seramik Seçiminde Mavi ve Tonları

Etnik desenli seramiklerin tam zamanı! Mavi tonlarını içerisinde barındıran seramikler ile banyo ya da mutfak duvarlarınızı yenileyebilir, dilerseniz seramiklere evinizin dilediğiniz odasının zemininde yer verebilirsiniz.

Mutfak Dolapları

Dolaplarınızı maviye boyamaya ne dersiniz? Tezgah altı ve tezgahta beyaz seçimi oldukça ferah bir mutfak yaratmanızı sağlayacaktır.
Oldukça moda olan etnik desenli seramikler ile mutfağınızda bütünlüğü sağlayacaksınız.

Tekstil Ürünleri

Oturma odalarında koltukların kirlenmesini önlemek için tercih edilen koltuk örtülerinden, yardım alabilirsiniz. Klasik mavi bir koltuk örtüsü ile bir ya da iki koltuğunuzu örtebilirsiniz. Ayrıca berjerinizin üzerine atacağız battaniye salonunuza modern bir hava katacaktır. Ayrıca dilerseniz deseninde mavi rengin bulunduğu kırlentlerden de yararlanabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonunu değiştirecek nevresimlerde de maviyi tercih edebilirsiniz. Banyo dekorasyonunda
ise havlu, paspas gibi tekstil ürünlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Siz de Yorum Yapabilirsiniz